Zapach słodkich składników jadalnych czyli perfumy z kategorii gourmand

Czasami przychodzi taki czas, kiedy nasze ulubione perfumy, zaczynają nas po prostu drażnić. Chcemy zmiany i pragniemy znaleźć zapach, który na nowo rozbudzi nasze zmysły i skradnie nasze serce. Ogromny wybór zarówno w drogeriach jak i perfumerii internetowej nie ułatwia nam tego zadania. Wertujemy półki sklepowe, dokładnie przyglądamy się flakonom a i tak zakupy często okazują się bezowocne. Na początku naszych zakupowych wypraw warto określić, jakie nuty zapachowe szczególnie nas interesują i nieco zawęzić obszar poszukiwań. Jeśli nasz zmysł powonienia dobrze reaguje na zapach piwonii, róży czy konwalii sięgnijmy po pachnidła kwiatowe. W przypadku gdy lubimy ciężkie i ciepłe aromaty zwróćmy uwagę na perfumy orientalne, korzenne czy szyprowe. Fankom słodkich aromatów poleca się przede wszystkim pachnidła z kategorii gourmand.

Czym wyróżniają się perfumy gourmand?

W takich perfumach, możemy wyczuć składniki, z którymi jak dotąd mieliśmy do czynienia jedynie w kuchni bądź cukierni. Producenci tego typu zapachów wykorzystują w swoich dziełach aromaty karmelu, wanilii, czekolady, kandyzowanych owoców czy miodu. Słodkie i apetyczne perfumy cieszą się coraz większą popularnością i skradły serca miliona kobiet na całym świecie.

Z biegiem czasu w perfumeriach możemy spotkać coraz więcej zapachów z kategorii gourmand. Idealnie sprawdzą się podczas chłodniejszych dni, kiedy potrzebujemy ‘rozgrzać się’ ciepłym, słodkim aromatem. Jeśli nasze serce skradną perfumy nieco delikatniejsze, które w swoim składzie posiadają chociażby wanilię śmiało możemy użyć ich także latem ale raczej nie na formalne okazje. Świetnie spiszą się na randce czy wieczornej imprezie. Na co dzień czy w pracy lepiej emanować świeżym, kwiatowo-owocowym aromatem.

Perfumy z kategorii gourmand to przede wszystkim doskonały wybór dla młodych kobiet i nastolatek, które czerpią radość z życia i uwielbiają szaloną zabawę. Słodkości z pewnością zwrócą uwagę płci przeciwnej i będą działały na nią jak prawdziwy afrodyzjak.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/