Własnoręcznie stworzone perfumy – co je wyróżnia?

Znalezienie idealnych perfum, które przypadną nam do gustu już od pierwszego psiknięcia często jest nie lada wyzwaniem. Poszukiwanie ulubionego aromatu czasami trwa naprawdę długo. Bezowocne wizyty w perfumeriach, w których przetestowaliśmy dziesiątki zapachów często zniechęcają nas do dalszych poszukiwań. Z drugiej jednak strony, kto z nas nie lubi czuć na sobie pięknych perfum, dzięki którym czujemy się atrakcyjniejsi i bardziej pewni siebie? Jeśli nie możemy znaleźć swojego ulubieńca a ogromny wybór zarówno w perfumerii internetowej jak i stacjonarnej nie ułatwia nam dodatkowego tego zadania, warto pomyśleć o stworzeniu własnego, unikalnego zapachu. Większość z nas nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jakie to proste.

Czego potrzebujemy do skomponowania własnego zapachu?

Wymarzony zapach możemy stworzyć w zaciszu swoich czterech ścian. Komponowanie własnych perfum to świetna zabawa, nawet jeśli nie posiadamy wiedzy chemicznej w tym zakresie. Poza tym zapach z pewnością będzie wyjątkowy i niepowtarzalny – istnieje bowiem małe prawdopodobieństwo, że ktoś jeszcze go powieli. Decydując się na stworzenie własnego zapachu możemy sprawić, że idealnie wpasuje się on w nasz gust, dodając tylko takie składniki, które urzekną nasz zmysł węchu. Istotną kwestią, szczególnie dla osób dbając o przyrodę i żyjących w zgodzie z naturą będzie fakt, że własnoręcznie zrobione perfumy są w pełni ekologiczne.

Jeśli zamierzamy stworzyć swoje własne perfumy, można skorzystać z gotowych zestawów, które nam to umożliwią bądź sami skompletować potrzebne przedmioty. Podstawą jest alkohol bądź olej bezwonny oraz olejki eteryczne. Warto również przyszykować odpowiednie naczynie, w którym będziemy mogli wymieszać miksturę oraz kroplomierz. Przyda się również zestaw papierowych pasków. Dzięki nim będziemy mogli testować swój zapach i na tej podstawie ocenić, czy trafił w nasz gust.

Jak więc widać, do skomponowania swojego zapachu nie potrzebujemy wiele. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na przeznaczony do tego zestaw, możemy sami go skompletować.