W jaki sposób wybierać perfumy do pracy?

O ile wychodząc na spotkanie z ukochaną osobą czy wieczorną imprezę możemy pozwolić sobie na pełną dowolność w doborze perfum, wybierając się do pracy musimy dobrze przemyśleć swój wybór. Każdy z nas lubi otaczać się pięknym zapachem i każdy w tej kwestii ma zupełnie inny gust. Jedni lubią zapachy lekkie i orzeźwiające, inni korzenne a jeszcze inni sięgają po wyraziste, ciężkie, orientalne aromaty. Jak więc wybierać perfumy do pracy, by nie popełnić wielkiego faux pas? Poniżej przedstawiamy kilka rad, które skutecznie pozwolą nam się przed tym uchronić.

Jakie perfumy w pracy sprawdzą się najlepiej?

Jeśli pracujemy w miejscu, gdzie stale mamy kontakt z klientem na pewno musimy zrezygnować ze zbyt wyrazistych i ciężkich akordów. Możemy przytłaczać takim zapachem i prezentować się z nim zbyt nachalnie – a to w pracy nie jest dobrze postrzegane. Lepiej postawić na bardziej neutralne zapachy – może też nie każdemu przypadną do gustu ale z pewnością nie będą tak wyraźnie wyczuwalne.

Również jeśli pracujemy w niewielkim biurze, w którym towarzyszy nam wielu współpracowników powinniśmy ostrożnie dobierać perfumy. W tym wypadku również najlepiej zrezygnować ze zbyt intensywnych aromatów. Mała przestrzeń sprawia, że zapach drażni nasze nozdrza jeszcze bardziej.

Istotną rolę podczas wyboru perfum do pracy odgrywa również pora roku, jaka obecnie planuje. Latem najlepiej sprawdzą się rześkie, wodne bądź kwiatowo-owocowe zapachy. Pamiętajmy o tym, że perfumy uwalniają swoje buty w zależności od temperatury – im będzie ona wyższa, tym bardziej intensywny będzie aromat naszego pachnidła. W przypadku korzennych bądź orientalnych akordów zapach może być zbyt przytłaczający i tym samym drażniący dla otoczenia.

Zimą możemy sięgnąć po bardziej wyraziste i cięższe wonie. Niska temperatura sprawi, że nie będą one tak intensywne i nachalne. Nie przesadzajmy także z ilością perfum – każde pachnidło użyte z nadmiarem może spowodować odwrotny skutek od zamierzonego.

W perfumerii internetowej np. https://esentire.pl czy stacjonarnej jest tak duży wybór, że ze znalezieniem odpowiedniego zapachu do pracy, który będzie delikatny ale i tak wzbudzi zachwyt wśród otoczenia, nie powinniśmy mieć żadnego problemu.