Ubezpieczenie samochodu – w jaki sposób zapewnić sobie kompleksową ochronę?

Nawet najbardziej uważni kierowcy muszą mieć świadomość, że poruszanie się po drogach wiąże się z zagrożeniami. Możemy nie tylko spowodować stłuczkę lub stać się jej ofiarą, ale również popsuć samochód w trakcie dalekiej podróży. Wiedząc o tym powinniśmy zatroszczyć się o odpowiednią ochronę, która zapewni nam pomoc w każdej z tych sytuacji.

OC – gdy to ty zawinisz

Polskie prawo wymaga od nas posiadania obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Tak zwana polisa OC jest często jedyną, na którą decydujemy się pod wpływem obowiązku. Niestety, nie chroni nas ona w przypadku, w którym nasz samochód zostanie uszkodzony z naszej winy. Polisa pokrywa bowiem jedynie koszty naprawy innego pojazdu, w który uderzymy. Jest to pewnego rodzaju pomoc – nie musimy bowiem pokrywać tych strat samodzielnie, niemniej jednak nie jest to rozwiązanie idealne.

Autocasco – ochrona od zdarzeń losowych

Kolejnym ubezpieczeniem, które możemy wykupić jest polisa AC. W przypadku tego rodzaju ubezpieczenia możemy liczyć na odszkodowanie nawet jeśli samochód zostanie uszkodzony z naszej winy a także liczyć na pomoc w przypadku gdy auto zostanie skradzione lub zniszczone w wyniku pożaru lub powodzi. 

Co w przypadku gdy to nie wystarcza?

Niestety, nawet polisa AC nie zapewni nam darmowego holowania w przypadku awarii pojazdu na trasie, nie pokryje kosztów serwisu oraz nie pozwoli nam pokryć kosztów leczenia związanych z utratą zdrowia w wypadku komunikacyjnym. Dlatego też chcąc zapewnić sobie kompleksową ochronę warto postawić na pakiet ubezpieczeń. Takie rozwiązanie oferuje firma Impwar. Informacje o nim znajdziemy pod adresem https://impwar.pl/usluga/ubezpieczenia/9

 

Podsumowując, nowoczesne ubezpieczenia sprzedawane w pakietach dealerskich, które znajdziemy między innymi w ofercie firmy https://impwar.pl/ to rozwiązanie, dzięki któremu możemy czuć się bezpiecznie w każdej trasie. Zapewniają nam bowiem kompleksową pomoc niezależnie od problemów, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć.