Sztukateria elewacyjna

Budując swój wymarzony dom pragniemy, by nie tylko był on funkcjonalny ale również świetnie prezentował się pod względem wizualnym. Dekory architektoniczne bez wątpienia dodają mu charakteru i uroku. Z tego właśnie względu sztukateria elewacyjna cieszy się naprawdę sporą popularnością.

Pod pojęciem sztukaterii elewacyjnej rozumiemy elementy takie jak gzymsy, bonie, listwy, kroksztyny czy kolumny, które tworzą oryginalny design fasady budynku. Ich zastosowanie nie wymaga wiele pracy ani sporych nakładów finansowych – w nieskomplikowany sposób, możemy zamienić swój dom w prawdziwe dzieło sztuki, które swoim niebanalnym wyglądem z pewnością zachwyci niejednego przechodnia. W dzisiejszych czasach oferta dekorów architektonicznych jest naprawdę szeroka – dzięki temu mamy pełną swobodę działania w kwestii wyboru najodpowiedniejszych dla siebie elementów.

Na co zwracać uwagę przy wyborze sztukaterii elewacyjnej?

Decydując się na przyozdobienie fasady budynku warto zwrócić uwagę na kilka, istotnych szczegółów. Przede wszystkim poszczególne elementy sztukaterii elewacyjnej muszą tworzyć harmonijną całość i współgrać ze stylem domu. Dekory architektoniczne, by dały zamierzony przez nas efekt powinny także być dobrze dobrane pod względem wielkości oraz kształtu. By nie popełnić w tej kwestii błędu warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Nie należy także przesadzać z ilością dekorów – w tym wypadku nie zawsze więcej oznacza lepiej.

Zalety sztukaterii elewacyjnej ze styropianu

Sztukateria elewacyjna wykonana ze styropianu charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne, dzięki czemu można cieszyć się jej nienagannym wyglądem nawet przez długi czas. Oprócz tego dekory styropianowe są lekkie i elastyczne – łatwo się z nimi pracuje i bez problemu można dzięki nim zamaskować wszelkie niedoskonałości na elewacji. Chropowata powierzchnia pozwala nam na wybór odpowiedniego pokrycia dekoru: może to być farba o dowolnym odcieniu bądź tynk końcowy.