Resurfacing – czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o odmładzaniu twarzy laserem

Zabiegi z wykorzystaniem lasera to obecnie jedne z częściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. To przede wszystkim z tego względu, że urządzenia laserowe pozwalają skutecznie pozbyć się wielu uporczywych mankamentów urody, w szczególności tych związanych z procesem fotostarzenia skóry. Zabieg resurfacingu, który polega na częściowym uszkodzeniu naskórka światłem laserowym i pobudzeniu go do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny, to idealny przykład skutecznej terapii odmładzającej, która od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego zabiegu!

Resurfacing, czyli laserowe odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym

Do zabiegu resurfacingu wykorzystuje się zazwyczaj lasery frakcyjne, których działanie opiera się na technologii tworzenia frakcji na skórze, czyli mikroskopijnych uszkodzeń otoczonych zdrową tkanką, która pobudza skórę do szybkiej regeneracji i odbudowy. Resurfacing przy pomocy laserów frakcyjnych nie jest zabiegiem bolesnym i nie naraża pacjenta na długi, uciążliwy okres rekonwalescencji. Po zabiegu pacjent może jednak odczuwać takie dolegliwości, jak lekkie zaczerwienienie, pieczenie skóry czy obrzęk, jednak powinny one ustąpić w przeciągu kilku dni od zakończenia procedury zabiegowej. Najważniejsze jest to, że w wyniku zabiegu skóra błyskawicznie zostaje pobudzona do odmładzania: zmarszczki ulegają widocznemu wygładzeniu, zaś struktura skóry staje się bardziej sprężysta i wyraźnie odświeżona.

Zabieg laserem frakcyjnym – jaki laser frakcyjny na twarz?

Do resurfacingu i laserowego odmładzania twarzy specjaliści wykorzystują różne systemy laserowe. W warszawskiej Klinice Miracki, specjalizującej się w resurfacingu, zabieg ten odbywa się m.in. przy pomocy urządzeń Icon Palomar 1540, Alma Harmony Ipixel, Alma Harmony ClearLift czy Pixel CO2. Wspomniany laser CO2 to bardzo dobrze znane w medycynie estetycznej urządzenie, które działa na zasadzie frakcjonowanej termolizy – specyficzne działanie światła laserowego sprawia, że skóra zostaje ,,podziurkowana” siateczką mikrouszkodzeń, wokół których pojawiają się kolumny zdrowych i nieuszkodzonych komórek stymulowanych do intensywnej regeneracji i odbudowy wszelkich uszkodzeń. W ten sposób w naszej skórze dochodzi do namnażania się nowych włókien kolagenu i elastyny, co prowadzi do redukcji zmarszczek, ujędrnienia skóry twarzy, a także poprawy jej owalu.

W wielu klinikach, w tym również w warszawskiej Klinice Miracki, zabieg laserowego odmładzania twarzy i resurfacingu odbywa się także przy pomocy laserów frakcyjnych nieablacyjnych, które wykorzystują frakcyjną technikę działania bez ablacji skóry, a tym samym przerwania ciągłości naskórka. Do grupy takich laserów należą m.in. lasery Icon Palomar 1540 czy Alma Harmony Clear Lift, których światło nie uszkadza skóry na rozległej powierzchni, zaś przenika przez naskórek do jej głębokich warstw, gdzie następują termiczne zmiany w kolumnowych odcinkach skóry. To sprawia, że proces regeneracji może przebiegać w błyskawicznym tempie i bez pozostawiania na skórze widocznych ran. Podobnie, jak w przypadku laserów frakcyjnych ablacyjnych, uszkodzona w sposób kolumnowy skóra zostaje pobudzona do intensywnej regeneracji i odbudowy, a także produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego?

Działanie laserów frakcyjnych ablacyjnych i nieablacyjnych prowadzi do wygładzenia zmarszczek, ujędrnienia skóry, poprawy jej kolorytu i delikatnego liftingu twarzy. W efekcie skóra wygląda na młodszą, bardziej wypoczętą i odświeżoną. Rezultaty przeprowadzonej terapii można najczęściej zauważyć już kilkanaście dni po zabiegu, zaś ostateczne efekty pojawią się 2-3 miesiące po skończonej terapii.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat resurfacingu i laserowym odmładzaniu twarzy? Zajrzyj na stronę:

https://klinikamiracki.pl/zabieg/frakcyjne-nieablacyjne-odmladzania-skory-icon/