Pufy do siedzenia – 4 propozycje, które pasują do wielu aranżacji

Pufy to świetna alternatywa dla tradycyjnych foteli, które w salonach zajmują zazwyczaj wiele miejsca. Pufy do siedzenia potrafią wpłynąć na aranżację pomieszczenia, a wiele z nich pełni także funkcję praktyczną – we wbudowanych schowkach można przechowywać mnóstwo rzeczy. Przyjrzyjmy się więc najczęściej wybieranym pufom.

Pufy ze schowkiem

Pufy ze schowkiem to jeden z najpopularniejszych rodzajów tych mebli. Mogą przyjmować różne kształty, najczęściej są okrągłe lub kwadratowe. A do jakich aranżacji pasują? Pufy ze schowkiem, które są idealne do małych mieszkań, sprawdzisz na homebook.pl, można dopasować je do różnych stylów aranżacyjnych. Świetnie sprawdzają się w salonach nowoczesnych, skandynawskich i industrialnych. Pufy ze schowkiem mogą być z oparciem, bez oparcia, pikowane, plecione lub tradycyjne. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, dominują modele z pluszu, skóry, tkanin, tworzyw sztucznych, dzianin, futer, a nawet ze słomy. Zróżnicowana jest także kolorystyka i wzory na pufach. Meble te tworzone są w różnych wymiarach, dzięki czemu można dopasować je do potrzeb użytkowników, ale i np. do wysokości stołu.

Pufy z oparciem

Pufy z oparciem przypominają tradycyjne fotele. To świetna alternatywa, kiedy mamy niewielki salon lub nie chcemy zastawiać pomieszczenia dużymi fotelami. Pufy z oparciem prezentują się niezwykle elegancko. Warto wybrać je do aranżacji nowoczesnych, prowansalskich, czy glamour. Sprawdzą się one nie tylko w salonie, ale i w sypialni, np. przy toaletce. Podobnie jak inne pufy, te też wykonywane są z różnych materiałów, najpopularniejsze są z pluszu, tkanin i tworzyw sztucznych. Do nowoczesnych wnętrz warto pomyśleć o dizajnerskich pufach, które dostępne są w oryginalnych kształtach.

Pufy bez oparcia

Pufy bez oparcia przypominają stołki, tyle że pokryte są miękkim obiciem i oryginalnym materiałem. Meble te sprawdzają się w salonach, szczególnie przy stolikach kawowych. Niektóre z nich mogą być wyposażone w pojemne schowki. W takich pufach szczególnie istotna jest ich forma. Niektóre przypominają kwadraty, inne są owalne. Takie meble mogą mieć ciekawe faktury. Niektóre pufy są pikowane, inne przypominają korę drzewa, nie brakuje też modeli w geometryczne kształty, które charakterystyczne są dla stylu skandynawskiego.

Pufy sako

Pufy sako przypominają worki do siedzenia. Ich wnętrze wypełnione jest przeważnie z elastycznych kulek styropianowych. Są miękkie, elastyczne i dopasowują się do kształtu ciała. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, pufy sako najczęściej są ze skóry ekologicznej lub z tkanin syntetycznych. Są łatwe w czyszczeniu i wytrzymałe. Najczęściej takie pufy zdobią pokoje dziecięce. Charakterystyczne są worki do siedzenia w kształcie piłki nożnej. Są szczególnie popularne w pokojach chłopięcych. Na takich pufach można nie tylko wypoczywać, ale też czytać książkę, korzystać z komputera, czy przyjmować gości. Nigdy nie brakuje chętnych na to, żeby usiąść na tak oryginalnym meblu.