Perfumy z dodatkiem cytrusów – lekkie orzeźwienie

Składników perfum jest mnóstwo. Wielu z nas ma jednak swoje ulubione nuty zapachowe i szukając swoich wymarzonych perfum zawęża obszar poszukiwań tylko i wyłącznie do nich. Są osoby, które uwielbiają ciężkie, wyraziste, orientalne aromaty. Nie każdy jednak czuje się w ich towarzystwie dobrze. Są również tacy, który znacznie chętniej sięgają po perfumy kwiatowe, które są lekkie, subtelne i nienachalne.

Równie sporą popularnością cieszą się także zapachy cytrusowe. Szczególnie dobrze spisują się w przypadku osób aktywnych fizycznie, którzy lubią sport i po intensywny treningu pragną poczuć powiew świeżości. Perfumy z dodatkiem cytrusów są orzeźwiające, lekkie i neutralne w odbiorze. Idealnie nadają się na ciepłe, letnie dni. W dzisiejszym artykule przedstawiamy owoce cytrusowe, które najczęściej możemy spotkać w poszczególnych kompozycjach.

Które cytrusy najczęściej możemy spotkać w perfumach?

Na samym początku warto wspomnieć o cytrynie. Ma lekko kwaskowy, orzeźwiający i świeży aromat. Jest dość intensywny i najczęściej wyczuwalny w nucie głowy. Woń cytryny poprawia nasze samopoczucie i pozytywnie nas nastraja. Bardzo zbliżone właściwości posiada także limonka. Pachnie jednak ona nieco inaczej: jest znacznie bardziej wyrazista i ostra. Charakteryzuje się także lekko słodkawym aromatem.

Nie należy również zapominać o grejpfrucie. Olejek pozyskiwany z tego cytrusa posiada ostry aromat z nutką goryczy. Doskonale sprawdza się w kompozycjach, w których znajdują się również inne owoce – szczególnie słodkie bądź gorzkie. Aromat grejpfruta dobrze wpływa na zdolność koncentracji jak również wspomaga procesy myślowe.

Owocem cytrusowym, często znajdującym swoje zastosowanie w perfumiarstwie jest bergamotka. Nie jest jadalna ale pozyskuje się z niej olejek, będącym składnikiem wielu kompozycji. Zapach bergamotki określić można jako delikatny i soczysty. Można wyczuć w nim również odrobinę goryczy. Idealnie komponuje się z innymi aromatami.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://isentire.pl/czym-wyrozniaja-sie-perfumy-z-dodatkiem-cytrusow/