Perfumy szyprowe

Perfumy o akordach owocowych czy kwiatowych kojarzy praktycznie każdy z nas. To właśnie te grupy zapachowe tworzą najliczniejszą część wszystkich pachnideł, które możemy spotkać w drogeriach czy perfumerii internetowej. Chętnie je wybieramy z tego względu, że zazwyczaj są neutralne i pasują na każdą okazję. Oprócz perfum owocowych czy kwiatowych na półkach sklepowych z pewnością znajdziemy również pachnidła szyprowe. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, czym się charakteryzują i czym tkwi ich fenomen.

Perfumy szyprowe po raz pierwszy na rynku pojawiły się w roku 1971. W swoim składzie posiadały mech dębowy, labdanum, bergamotkę i paczuli. Zapach miał zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników – albo się go kochało, albo nienawidziło. Z biegiem czasu pachnidło jednak zaskarbiło sobie sympatię wielu odbiorców. I to właśnie przyczyniło się do powstania kategorii szyprowej perfum.

Czym charakteryzują się perfumy szyprowe?

Na samym początku warto wyjaśnić, czym właściwe jest szypr. To grupa pewnych składników jak np. mech dębowy czy bergamotka, które dodają zapachowi niebanalnego charakteru. Bardzo często w perfumach szyprowych możemy spotkać się z akordami kwiatowymi, drzewnymi a nawet owocowymi. Jak już wcześniej zostało wspomniane kategoria szyprowa jest dość specyficzna i z pewnością nie każdemu może przypaść do gustu.

Perfumy z rodziny szyprowej ciężko jednoznacznie scharakteryzować. Ich zapach można określić jako ciężki, wyrazisty, intensywny i przede wszystkim trwały. Pobudza zmysły, kokietuje i potrafi też być uwodzicielski. Perfumy szyprowe to odzwierciedlenie luksusu, elegancji i przepychu.

Tego typu pachnidła przeznaczone są głównie dla kobiet o silnym charakterze, które wiedzą czego chcą od życia i uparcie dążą do celu. Najlepiej sięgać po nie przed wyjściem na imprezę, kolację czy inne, wieczorne spotkanie. Doskonale sprawdzą się również podczas chłodnych jesiennych dni. Perfumy szyprowe podkreślają naszą kobiecość, dodają nam pewności siebie i sprawiają, że czujemy się atrakcyjne.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/