Perfumy różane – czemu zawdzięczają swoją popularność?

W drogeriach czy perfumerii internetowej, pachnidła kwiatowe tworzą jedną z najliczniejszych grup zapachowych. Wyróżniają się lekkością i delikatnością – to idealne wybór dla kobiety wrażliwej, o duszy romantyczki która w subtelny sposób chce podkreślić swój urok nienachalnym aromatem. Wiele z nas wciąż chętnie wybiera właśnie kompozycje kwiatowe. Być może przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że uwielbiamy otaczać się kwiatami – chętnie sadzimy je w ogrodzie, pielęgnujemy a potem tworzymy z nich piękne bukiety. Dzisiaj co nieco opowiadamy o róży.

Co warto wiedzieć o róży?

Róża jest jednym z najładniejszych kwiatów. To symbol miłości i piękna. Przez długi czas pełniła jednak tylko i wyłącznie funkcję dekoracyjną tymczasem kwiat ten posiada także wiele innych drogocennych właściwości. Ma swoje zastosowanie chociażby w medycynie naturalnej. Olejek różany chroni nas przed oznakami starzenia się jak również ma właściwości ujędrniające. Oprócz tego koi nasze nerwy, uspokaja nas i odpręża. Jeśli olejek różany zastosujemy podczas kąpieli z pewnością zauważymy, że nasza skóra stała się gładka i nawilżona.

Perfumy o akordach różanych charakteryzują się delikatnym ale uwodzicielskim aromatem. Producenci wykorzystują ją jako dodatek na tle innych nut zapachowych bądź tworzą perfumy, w których róża gra pierwsze skrzypce i dominuje nad innymi akordami. Kwiat ten świetnie łączy się z aromatami owocowymi, drzewnymi a nawet orientalnymi. Pachnidło z jej dodatkiem może być zarówno słodkie jak również delikatne oraz orzeźwiające. Perfumy różane nierzadko bywają też bądź ciężkie. O charakterze zapachu decyduje rodzaj kwiatu jak również inne nuty zapachowe kompozycji.

Perfumiarze do swoich dzieł najczęściej wykorzystują różę stulistną bądź damasceńską. Oprócz pięknego zapachu, róża damasceńska chroni również przed objawami starzenia się. Z tego właśnie względu bardzo często wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym. To niezwykły kwiat, który ma dobroczynny wpływ zarówno na nasze ciało jak i umysł.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/