Perfumy i dezodorant – jak powinien wyglądać taki duet?

Kto z nas nie używa w dzisiejszych czasach perfum? Chyba ciężko znaleźć taką osobę. Piękny zapach dodaje nam pewności siebie i sprawia, że czujemy się atrakcyjnie. Niektóre nuty zapachowe potrafią nawet zrelaksować, ukoić nerwy i znacznie poprawić samopoczucie. Wybierając odpowiednie dla siebie pachnidło, pamiętajmy o tym, że musi ono współgrać z innymi, używanymi przez nas kosmetykami. Dziś podpowiadamy, jak łączyć perfumy z dezodorantem, by móc cieszyć się pięknym zapachem.

Na samym początku warto wyjaśnić różnicę pomiędzy dezodorantem a antyperspirantem. Oby dwa okazują się bardzo przydatne jednak pełnią nieco inną rolę. Podczas gdy antyperspirant dzięki substancjom antybakteryjnym blokuje gruczoły łojowe i produkcje potu, dezodoranty odświeżają nasze ciało, neutralizując brzydki zapach potu. Dezodoranty składają się z alkoholu i substancji zapachowych więc po aplikacji z pewnością poczujmy delikatny aromat. Jeśli chodzi o antyperspirant, najczęściej jest on bezwonny.

Jak łączyć ze sobą perfumy i dezodorant?

Osoby, które zawsze chcą czuć się czysto i świeżo często sięgają właśnie po dezodoranty. To szybki sposób na pozbycie się przykrego zapachu potu i zapewnienie sobie powiewu świeżości w każdej sytuacji. Warto jednak zwracać uwagę na skład takiego pachnidła. Ważne, by zawarta w nim sól glinu nie ulegała krystalizacji i nie pozostawiała białych śladów na ubraniach. Najlepiej szukać dezodorantów, które dodatkowo będą pielęgnować naszą skórę, dzięki zawartości witamin w swoim składzie. Najczęściej są to witaminy c, d oraz e.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, dezodorant i perfumy powinny ze sobą współgrać i tworzyć harmonijną całość. Warto wybierać pachnidła z tej samej linii zapachowej. Jeśli natomiast ciężko jest nam znaleźć dezodorant o identycznym aromacie co nasze perfumy, warto wybierać odświeżacze bezwonne.

Wybór w drogeriach i perfumerii internetowej jest tak spory, że z pewnością nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem produktów, które będą do siebie idealnie pasowały.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/