Perfumy arabskie – warto spróbować?

Wybór perfum w drogeriach jest dzisiaj ogromny. Często jednak jest tak, że pozostajemy wierni jednej marce, z którą nie chcemy się rozstawać i której używamy od lat. Świat perfum jest jednak pełen niespodzianek i na pewno jeszcze nie raz pozytywnie nas zaskoczy. Nie warto więc być zamkniętym na nowości i bać się próbować nieznanych nam aromatów. Może się bowiem okazać, że skradną nasze serce i zechcemy by zostały z nami na dłużej. Dziś pod lupę bierzemy perfumy arabskie, które w naszym kraju jeszcze nie cieszą się tak wielką popularnością, mimo szeregu swoich zalet.

Czym charakteryzują się perfumy arabskie?

Największym atutem perfum arabskich jest ich naturalny skład. Producenci do wytwarzania pachnidła nie używają ani sztucznych odpowiedników ani syntetyków. Dla niektórych może to być naprawdę ogromną zaletą. W perfumach arabskich znajdziemy tylko i wyłącznie naturalne olejki zapachowe. Wykorzystywane są w nich aromaty róży, jaśminu, wanilii czy piżma. Często także nasz zmysł powonienia będzie miał przyjemność poczuć drogocenny oud – mówi się, że to najdroższy składnik perfum. Jego woń jest intensywna i dość ostra. Jest to jednak zapach na tyle oryginalny, że nie sposób go podrobić.

Perfumy arabskie charakteryzują się świetną trwałością. Za wszystko odpowiedzialne są naturalne składniki w nich zawarte. Wystarczy niewielka kropelka by móc cieszyć swoje nozdrza pięknym zapachem nawet przez cały dzień. Warto również wspomnieć o tym, że Arabki stosują nieco inny schemat co do aplikowania perfum. Zaczynają je nakładać na palce u stop, następnie docierają na nadgarstki i łokcie, kończąc na uszach. Dzięki temu perfumy jeszcze dłużej są wyczuwalne a sam zapach ideale ewoluuje na skórze.

Zapachy orientu najczęściej zamknięte są w ciekawych i finezyjnych flakonikach. Sam ich wygląd przywołuje nam na myśl wszystko, co związane jest z tym zakątkiem świata. Perfumy arabskie dostępne są najczęściej w niewielkich pojemnościach w postaci gęstego olejku, o intensywnym i mocnym zapachu.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na https://neturoda.pl/perfumy-arabskie-co-je-wyroznia/