Perfumeria internetowa – jak rozróżnić oryginały od podróbek?

Szukając swojego wymarzonego zapachu, warto postawić na oryginalne perfumy. Dzięki temu otrzymujemy gwarancję najwyżej jakości jak również, co w perfumach ma kluczowe znaczenie – trwałości. Nie jest to trudne zadanie, jeśli mamy w planach wybrać się do stacjonarnej drogerii. Inaczej jednak wygląda sprawa jeśli decydujemy się na zakupy online. Kupując produkty w perfumeriach internetowych możemy się łatwo naciąć i rozczarować, gdy zamiast ulubionych perfum otrzymamy marną podróbkę. W jaki sposób ustrzec się przed taką sytuacją?

Po czym rozpoznać oryginalne perfumy?

Pierwszą rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest cena. Jeśli jest ona wyjątkowo niska czy stanowi ułamek ceny proponowanej przez perfumerie stacjonarne powinna zapalić nam się czerwona lampka. Oczywiście zdarzają się wyprzedaże czy duże obniżki ale za markowe perfumy światowej klasy i tak zazwyczaj trzeba dość słono zapłacić.
Jeśli cena nie budzi naszych podejrzeń w kolejnym kroku powinniśmy się dokładnie przyjrzeć opakowaniu. Musimy zwrócić uwagę na każdy szczegół. Czasami oby dwie wersje różnie się od siebie jedną literką czy stylem książki. W przypadku kiedy nie mamy oryginalnego opakowania warto wybrać się do pobliskiej perfumerii i tam, biorąc pod uwagę każdy detal, porównać produkty. Kolejnym elementem, który musimy dokładnie prześwietlić jest flakonik. Inny wygląd korka jak również kształt i odcień buteleczki powinien wzbudzić naszą czujność. Producenci oryginalnych zapachów przykładają starań do tego, by każdy ich flakonik wyglądał identycznie. Na samym końcu warto też dokładnie przyjrzeć się samej zawartości buteleczki. Nie powinna być ona mętna i zawierać jakichkolwiek paprochów. Dodatkowo warto również będąc w perfumerii użyć testera i sprawdzić tym samym wyczuwalne nuty jak również trwałość produktu. Perfumy, niebędące oryginałem z pewnością ulotnią się bardzo szybko.

Jeśli chcemy uchronić się przed zakupem podróbki, musimy dokładnie przyjrzeć się każdemu elementowi. W przeciwnym razie kupno naszych ‘wymarzonych’ perfum może okazać się rozczarowaniem i stratą pieniędzy.