Patery – idealne do owoców

Powszechnie wiadomo, że owoce są świetną (a przede wszystkim zdrowszą) alternatywą dla słodyczy. Duża różnorodność dostępnych odmian sprawia, że można je serwować praktycznie wszędzie i na każdą okazję. Jak podawać owoce? Czy można do tego wykorzystać patery?

Szklane patery – ponadczasowe rozwiązanie

Szklana patera na owoce wykorzystywana była już przez nasze babcie. Serwowały one w ten sposób nie tylko owoce, ale także różnego rodzaju ciasta i łakocie. Współcześnie szklane naczynia również cieszą się dużą popularnością. Świetnie prezentują się we wnętrzach nowoczesnych, retro, klasycznych oraz tradycyjnych.

Patery najczęściej wykonane są z trwałego, grubego szkła. Tak zaserwowane owoce prezentują się bardzo dobrze i zachęcają do skosztowania. Dostępne są różnorodne wzory, jednak nadal najpopularniejsza pozostaje szklana patera na owoce z poziomami w kształcie kół. Dodatkową zaletą szkła jest to, że można je myć w zmywarce.

Patera na owoce – niebanalne rozwiązania

Szklane patery to nie jedyne rozwiązania, na które możemy się zdecydować. Producenci zaskakują coraz to nowszymi modelami tego typu naczyń do serwowania. Popularnym typem, który wykorzystywany jest na co dzień, jest patera na owoce ze stali chromowanej. Do złudzenia przypomina ona dwa koszyki umieszczone jeden nad drugim. Owoce mają wówczas stały dostęp do powietrza i nie psują się tak szybko. To świetne rozwiązanie, kiedy przechowujemy je na co dzień w kuchni lub jadalni.

Nieco inną propozycją są drewniane patery. Ze względu na swoje nietypowe wzornictwo świetnie sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w stylu tradycyjnym, skandynawskim lub innym, w którym drewno stanowi element wystroju wnętrza. Drewniana patera na owoce może być jedno- lub kilkupiętrowa.

Ciekawym rozwiązaniem jest także kamienna patera na owoce. Taki model świetnie wkomponuje się we wnętrza utrzymane w stylu nowoczesnym. Czarne patery ze złotymi akcentami doskonale prezentować się będą w towarzystwie podobnych dodatków, jednocześnie stanowiąc atrakcyjny element wyposażenia wnętrza.

Duża różnorodność pater sprawia, że każdy z nas znajdzie model idealny do swoich potrzeb, jak i stylu, w jakim urządzona została kuchnia czy też jadalnia.