Owocowe nuty zapachowe – dla kogo?

Grup zapachowych perfum jest naprawdę wiele. Dzięki temu mamy szerokie pole do popisu jeśli chodzi o wybór swojego ulubionego pachnidła. Nie każdemu jednak do gustu przypadną wszystkie aromaty. Jedni chętnie sięgają po perfumy lekkie i delikatne, inni wolą cięższe i bardziej wyraziste. Ważne by wybierać dla siebie zapachy, w których towarzystwie czujemy się dobrze i swobodnie. Dzisiaj pod lupę bierzemy aromaty owocowe. Wyjaśniamy, czym dokładnie się charakteryzują i w przypadku jakich osób sprawdzą się najlepiej.

Nuty owocowe cieszą się w ostatnim czasie sporą popularnością. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być fakt, że aromaty owocowe wykorzystywane są w mniejszym bądź większym stopniu w przeważającej części perfum. Oprócz aromatów cytrusów, które są dość specyficzne i nie każdemu mogą przypaść do gustu, w pachnidłach wykorzystywane są nuty owocowe, które idealnie zdają egzamin w większości kompozycji, sprawiając, że stają się one smakowite i mają ciekawy charakter.

Co trzeba wiedzieć o nutach owocowych w perfumach?

Nuty owocowe dają słodkawy ale także orzeźwiający i delikatny zapach. Tego typu perfumy doskonale sprawdzą się w przypadku osób, które chcą się odświeżyć, dodać sobie energii do działania i poprawić samopoczucie. Dedykowane są głównie na ciepłe, wiosenne bądź letnie miesiące do codziennego użytku. Owocowe aromaty sprawiają, że perfumy stają się subtelnie i świetnie równoważą intensywniejsze i cięższe kompozycje.

Każdy owoc jednak nadaje pachnidle innego charakteru. Cytrusy są świeże i takie też są perfumy z ich dodatkiem. Wiśnie powodują, że perfumy stają się nieco cięższe. Brzoskwinie czy mandarynki dodają słodyczy. Akordy owocowe często zestawiane są w perfumach z aromatami kwiatowymi. Dzięki temu cała kompozycja staje się niebanalna i zyskuje ciekawy charakter. Jeśli w perfumach owocowych wykorzystane zostaną dodatkowo nuty korzenne bądź przyprawy powstaje wytrawne pachnidło, które świetnie sprawdzi się podczas wieczornej imprezy czy randki z ukochanym

Perfum owocowych warto szukać w drogeriach jak i perfumerii internetowej – wybór ich jest tak spory, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/