Oryginalne pomysły na świąteczny prezent

Święta Bożego Narodzenia to dla jednych magiczny czas spędzony w gronie rodzinnym, a innym kojarzą się jedynie ze sprzątaniem, gotowaniem oraz kupowaniem prezentów na ostatnią chwilę. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, czas na zmiany. O ile trudno uniknąć przedświątecznych porządków, o tyle w tym roku możesz zapomnieć o bieganiu po galeriach handlowych w wigilijny poranek.

Listy do Świętego Mikołaja

Aby o nikim nie zapomnieć, warto wcześniej zrobić listę osób, dla których planujemy zakupić świąteczne prezenty. Dobrą praktyką jest zapisywanie na niej także wszystkich pomysłów na upominki, jakie przyjdą nam do głowy w trakcie całego roku. W listopadzie może okazać się, że dla wszystkich mamy już właściwy pomysł na prezent i wystarczy go jedynie zrealizować.

Jeśli jednak nic nie wymyślimy, nic straconego. Wiele rodzin tradycyjnie pisze listy do Świętego Mikołaja, w których proszą o konkretne podarunki, a następnie dzielą się między sobą ich treścią. Dzięki temu obie strony zyskują. Obdarowujący nie muszą długo zastanawiać się nad tym, co kupić, a obdarowani otrzymują w Wigilię dokładnie to, o co prosili. Niektórzy jednak uważają, że jest to zbyt praktyczne podejście do sprawy i odbiera magię Świąt Bożego Narodzenia.

Pomysł na prezent

Jeśli w Twojej rodzinie nie ma zwyczaju pisania listów do Gwiazdora i lubicie w wigilijny wieczór ten moment zaskoczenia przy rozpakowywaniu upominków, warto wcześniej poszukać pomysłów na oryginalne prezenty. Czas skończyć z kupowaniem nudnych skarpetek! A może czas na kolekcjonowanie wrażeń i wspomnień, a nie rzeczy? Coraz bardziej popularne jest umożliwianie w ramach podarków spełnienia marzenia na przykład o skoku na spadochronie, masażu czy kursie nurkowania.

Dla fanów ekstremalnych przeżyć można wykupić lot paralotnią. Dobrym pomysłem na prezent dla chłopaka, który pasjonuje się sportem jest karnet na paintball, strzelnicę czy jazdę rajdowym samochodem lub gokartem. Kobiety najczęściej preferują nieszablonowe upominki, dzięki którym mogą się zrelaksować i zregenerować. Należą do nich między innymi wizyta w grocie solnej czy masaż gorącą czekoladą. Niezależnie od płci, każdego powinny ucieszyć kursy kulinarne, degustacji wina lub kawy.

DIY, czyli zrób to sam

Prezenty na święta wcale nie muszą być drogie. Jeśli Twój budżet jest niewielki, możesz pokusić się o własnoręczne wykonanie podarków. Zazwyczaj są nawet bardziej doceniane niż te z półek sklepowych, ponieważ charakteryzuje je wyjątkowość i niepowtarzalność. Szczególnie doceniają je rodzice, ponieważ dzieci nie dysponują pieniędzmi, ale za to mają szczerą chęć podarowania im czegoś szczególnego od siebie. Dobrym pomysłem na prezent dla mamy może być własnoręcznie wykonany wieniec lub stroik świąteczny. Z roku na rok coraz bardziej popularne stają się samodzielnie przygotowane kosmetyki, takie jak pachnące mydełka, zapachowa sól do kąpieli wykonana tylko z naturalnych składników, czy domowej roboty kremy. Z kolei każdego ojca ucieszy własnoręcznie spersonalizowany kubek do herbaty lub kalendarz na biurko.

Szukasz pomysłu? Odwiedź GodsToys.pl by znaleźć najfajniejsze inspiracje prezentowe.