Jaki makijaż dla rudych kobiet?

Kiedyś rude kobiety miały sporo kompleksów. Wydawało się, że trudno dobrać im makijaż a ich uroda jest nietypowa. Dziś popularność zyskuje Jessica Chastain czy Karolina Gruszka które udowadniają, że rude włosy i jasna cera to atut.

Wcześniej rudym kobietom radzono, by unikały krzykliwych kolorów, które mogą kłócić się z ich kolorem włosów. Jednak ostatnie kreacje z czerwonego dywany sławnych, rudych osób pokazują, że rzucające się w oczy usta to walor, a niekoniecznie problem. Dlatego rude kobiety mogą spokojnie wybierać jasne kolory czerwieni i nie muszą przejmować się tym, że pomadka będzie zbyt jaskrawa.

Warto jednak przy subtelnej urodzie zachować umiar, jeśli chodzi o pozostałe elementy makijażu. Do takich ust wystarczy jedna warstwa mascary. Nie musi ona być czarna, bo zwykle rude kobiety mają jasną oprawę oczu. Brązy będą więc u nich wyglądały naturalniej. Brwi można lekko zarysować miękką, brązową kredką, by nie były niewidoczne, jak u wielu kobiet o jasnych włosach.

Dawniej sugerowano, by piegi za wszelką cenę zakrywać jasnym pudrem. Teraz można je również zostawić odkryte, bo są atutem. W takim wypadku warto tylko sięgnąć po korektor i puder transparentny.