Jak pachną perfumy z cedrem?

Każdy flakon perfum skrywa w sobie niepowtarzalną kompozycję zapachową. Za jej charakter oraz aromat odpowiadają składniki oraz ich proporcje. Oprócz zapachu warunkują one również trwałość perfum jak również zalety, które może nieść ze sobą ich użytkowanie. Mowa tu o zbawiennych właściwościach poszczególnych olejków zapachowych na nasz umysł i ciało.

Z pewnością każdy z nas ma swoje ulubione składniki perfum, dzięki czemu można zacznie zawęzić obszar poszukiwań swojego wymarzonego pachnidła. W dzisiejszym artykule bierzemy pod lupę cedr – jeden z najpopularniejszych składników, głównie perfum męskich. Wyjaśniamy czym jest i jaki charakter nadaje kompozycji zapachowej.

Dobroczynne właściwości cedru

Na początku należy wyjaśnić, czym jest cedr. To drzewo iglaste, które należy do rodziny sosnowatych. Można spotkać się z nim w Azji, Afryce oraz na Cyprze. Esencję zapachu pozyskuje się z liści drzewa, drewna, rzadziej z korzeni. Olejek cedrowy wyróżnia się drzewno-balsamicznym aromatem. Jest lekki i wyraźnie czuć w nim igliwie oraz woń lasu. Doskonale czuje się on w towarzystwie nut cytrusowych. Sprawia, że stają się one bardziej intensywne i wzmacnia całą kompozycję.

Jak już zostało wspomniane, perfumy oprócz pięknego zapachu cieszą nas również pozytywnym wpływem na nasze ciało i umysł. Olejek cedrowy doskonale radzi sobie z rozładowaniem stresu jak również łagodzi stany lękowe. Ze względu na swoje dobroczynne właściwości, oleje cedrowy stosuje się także w aromaterapii. Potrafi zrelaksować i odprężyć. Z powodzeniem można go stosować w przypadku infekcji dróg moczowych. Zwalcza bezsenność jak również niweluje bóle głowy oraz bóle mięśni. Działa przeciwzapalnie i rozkurczowo. Często stosuje się go przy leczeniu dolegliwości dróg oddechowych.

Perfumy z olejkiem cedrowym wyróżniają się przyjemną, kojącą wonią a dodatkowo dobrze wpływają na nasz organizm i zdrowie.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://perfumeriada.pl/perfumy-z-namiastka-lasu-czyli-wszystko-o-drzewie-cedrowym/