Jak osocze bogatopłytkowe pomaga być piękniejszą? Cuda medycyny estetycznej i regeneracyjnej

Leczenie przy pomocy osocza bogatopłytkowego. Osocze w medycynie estetycznej. Takie stwierdzenia wciąż jeszcze mogą brzmieć tajemniczo, choć mówią o metodach dobrze poznanych i wykorzystywanych na co dzień. Osocze bogatopłytkowe jest stosowane do likwidowania zmarszczek, blizn czy rozstępów, ma więc moc naprawiania uszkodzonej skóry. Dzięki swym niezwykłym właściwościom znalazło zastosowanie w medycynie, zarówno tej regeneracyjnej, jak i tej służącej pięknu, medycynie estetycznej. Osocze PRP zawiera tzw. czynniki wzrostu, które są odpowiedzialne za inicjację procesów naprawczych zachodzących w skórze. Osocze pozyskuje się z krwi pacjenta tuż przed zabiegiem, a jako że jest to tzw. materiał autologiczny, nie istnieje ryzyko powikłań, odrzucenia czy niepożądanych skutków ubocznych. Mimo bezpieczeństwa metody, nie może być ona zastosowana u kobiet ciężarnych, karmiących piersią, a także osób przewlekle chorych lub zmagających się z nowotworami.

Kiedy warto sięgnąć po zabieg z użyciem osocza PRP?

Zabieg przynosi niezwykle zadowalające efekty w zakresie rewitalizacji skóry. Najczęściej jest wykonywany w celu poprawy jej kondycji, a więc spłycenia zmarszczek, usunięcia blizn czy rozstępów, leczenia ran, ogólnego odmłodzenia, poprawy sprężystości i kolorytu skóry. Osocze stosowane jest również w leczeniu łysienia. Po terapii poprawia się nie tylko wygląd skóry, lecz także jej funkcjonowanie, jest lepiej ukrwiona, a przez to odżywiona. To niewątpliwie przekłada się także na jej wygląd. Jakich więc efektów można spodziewać się po terapii osoczem bogatopłytkowym? To przede wszystkim wygładzenie skóry i wyrównanie jej kolorytu. Poprawa gęstości i elastyczności, ukrwienia, przyspieszenie procesów regeneracji i gojenia ran.

Zabieg z użyciem osocza

Przed zabiegiem od pacjenta pobierana jest krew, bo osocze pochodzi właśnie ze świeżej krwi osoby poddającej się terapii. Osocze bogatopłytkowe to źródło komórek macierzystych, które są cenione za swoją zdolność różnicowania się w komórki innego rodzaju. Komórki macierzyste mają zdolności naprawcze, potrafią odbudowywać aktywność biologiczną tkanek, a przez to przyczyniają się do ich odmłodzenia. Zabieg polega na wstrzyknięciu pobranego osocza w problematyczne miejsce. Czynniki wzrostu zostają uwolnione, co powoduje tworzenie się nowych naczyń włosowatych, namnażanie komórek, tworzenie nowych struktur kolagenu. Efekty zabiegu pojawiają się stopniowo, wraz z zachodzącymi procesami regeneracyjnymi. Po około dwóch tygodniach skóra staje się bardziej napięta, jędrna, poprawia się jej koloryt, znikają przebarwienia.

Jak pozyskuje się osocze?

Osocze bogatopłytkowe PRP, stosowane w zabiegach przeprowadzanych m.in. w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, pozyskuje się tuż przed zabiegiem. Pobraną od pacjenta krew poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce, aby oddzielić krwinki białe i czerwone od osocza, w którym znajdują się płytki krwi. Następnie osocze zostaje poddane aktywacji i wstrzyknięte w wybrane miejsce. Osocze podawane jest w formie iniekcji w dwojaki sposób. Może to być technika mezoterapii lub nakłuwania liniowego wzdłuż zmarszczki czy fałdu. Czas zabiegu waha się w zależności od tego, jaki obszar ciała zostaje poddany nakłuwaniu. Może wynieść 20, ale także 60 minut. Zabieg można powtarzać, a ilość iniekcji zależy od stopnia nasilenia problemu, a nawet wieku pacjenta. Cała terapia może składać się z 3–4 zabiegów, wykonywanych co około 30 dni. Częstotliwość zabiegów zawsze ustala lekarz, biorąc pod uwagę skalę problemu, stan zdrowia pacjenta, ale także jego oczekiwania co do efektów.

Chcesz wiedzieć więcej o terapii osoczem? Zadzwoń, umów się na konsultację i wypróbuj moc, którą masz w sobie. Zajrzyj na stronę kliniki https://bienkowscyclinic.pl/kategorie-zabiegow/medycyna-regeneracyjna/ i sprawdź szczegóły!