Jak optycznie powiększyć usta?

Korekta ust nie musi być przeprowadzana w gabinecie chirurgii plastycznej. Czasem wystarczy zastosowanie kilku prostych sztuczek.

Modne ostatnio ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym to nie jedyne, co można zrobić, by wyglądać lepiej. Sprawdzają się też błyszczyki powiększające wargi za pomocą substancji takich, jak chilli. Można też wykorzystać triki związane z makijażem.

Wąskie usta

Aby starannie móc powiększyć usta nałóż na nie podkład i warstwę pudru. Następnie jasną konturówką (lub w odcieniu naturalnym) obrysuj kontur ust lekko wychodząc za jego naturalną granicę. Wypełnij usta perłową jasną pomadką lub błyszczykiem. Mały trik profesjonalistów polega na tym, że środkowa część ust jest malowana o ton jaśniej niż reszta warg, a na to nałożony jest jeszcze błyszczyk.

Wąska górna warga

Nałóż na usta podkład (gąbeczką lub pędzlem), a następie oprósz sypkim pudrem. Konturówką w naturalnym odcieniu obrysuj górną wargę poza jej naturalną linią tak aby ją powiększyć. Następnie dolną wargę obrysuj starannie wzdłuż jej granicy. Wypełnij pomadką lub błyszczykiem.