Jak dobrze poznać charakter zapachu?

Nierzadko zdarza się tak, że zapach, który w perfumerii skradł nasze serce po krótkim czasie zaczyna nas drażnić i przyprawiać o mdłości. W przypadku perfum ciężko mówić o miłości od pierwszego wejrzenia i chociaż po jednym psiknięciu na bottler często nam się wydaje, że perfumy zostaną naszym ulubieńcem, szybko możemy się rozczarować. By dobrze i dokładnie poznać pachnidło potrzeba czasu. Pośpiech jest złym doradcą – i to w przypadku perfum sprawdza się idealnie. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak testować zapachy i nie dać zwieść się pozorom.

Jak testować perfumy?

Każdy zapach należy testować ze spokojem. Jak już wcześniej zostało wspomniane, pośpiech na pewno nam nie pomoże. Nie ma też sensu kupować perfum pod wpływem chwili i impulsu. Obserwujmy więc dokładnie jak rozwija się zapach, w jaki sposób przechodzi metamorfozę. Warto również wspomnieć o tym, że perfumeria nie jest najlepszym miejsce na testowanie interesującego nas zapachu. Unoszące się tam aromaty z pewnością zmieszają się z tym, którego użyjemy i tym samym go zniekształcą oraz nie pozwolą nam na jego realną i obiektywną ocenę.

Kolejną rzeczą o której powinniśmy pamiętać testując zapach jest wybór odpowiedniego miejsca na jego aplikację. Perfumy należy testować globalnie. Spryskajmy więc nimi nie tylko nadgarstki ale również zgięcie łokci czy dekolt. Inaczej odbiera się aromat skupiony w jednym miejscu, a inaczej taki, który rozpylimy po całym ciele. Jeśli już zaaplikujemy zapach na nadgarstki to po pierwsze: pozwólmy mu dobrze wyschnąć a po drugie nie pocierajmy ich o siebie.

Każde perfumy powinniśmy przetestować co najmniej kilka razy. Sprawdźmy jak rozwija się zapach rano a jak wieczorem. Użyjmy pachnidła w upalny dzień i sprawdźmy, jak wygląda jego metamorfoza gdy za oknem deszcz i zawierucha. Wtedy będziemy w stanie dokładnie poznać oblicze zapachu. W tym wypadku sprawdza się powiedzenie – im więcej tym lepiej więc testujmy do woli.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://kobiecynet.pl/w-jaki-sposob-testowac-perfumy/