Domowe przedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs w salonie to wydatek rzędu nawet kilkuset złotych. A trzeba go poprawiać już po kilku tygodniach. A jak przedłuźyć rzęsy w domu?

Po pierwsze warto wypróbować sposoby, które trwale wzmocnią włoski. To przyda się nie tylko po to, by móc cieszyć się firanką bez doczepiania rzęs, ale również by mieć dłuższe i mocniejsze rzęsy własne podczas doczepiania. To ważne, bo włoski mogą wtedy być za mocno obciążone i wypadać.

Warto więc poszukać w drogerii dobrej odżywki do rzęs lub wypróbować sposób babek: nacieranie ich olejem rycynowym. Jednak nie każdy inny olej się sprawdzi, a przy stosowaniu niektórych trzeba uważać, by nie dostały się do oczu. Dlatego warto robić to delikatnie i przy pomocy czystej szczoteczki do nakładania mascary.

Można też samodzielnie doklejać kępki rzęs. Aby nie wyglądało to karykaturalnie, warto zacząć od pojedynczych włosków, które aplikuje się na klej. Później można przejść do dłuższych kępek. Gdy w tym uda się osiągnąć wprawę, można przyklejać pełne rzęsy.