Czy perfumy z feromonami działają?

Nie ma chyba osoby, która nie miałaby swojego ulubionego flakonu perfum. Otuleni pięknym zapachem czujemy się przede wszystkim bardziej atrakcyjni ale nabieramy również pewności siebie. Odpowiednio dobrane perfumy potrafią sprawić, że będziemy słyszeć komplementy od innych i budzić zachwyt wśród otoczenia. Wybierając się do drogerii stacjonarnej czy przeglądając oferty perfumerii internetowej mamy do czynienia z ogromną ofertą zapachów, o przeróżnych woniach i nutach zapachowych. Każdy z nas ma bowiem inne upodobania i każdemu z pewnością przypadnie do gustu inny flakon. Niektórzy przy wyborze perfum, kierują się tylko i wyłącznie zmysłem węchu. Dla innych muszą się one również nienagannie prezentować pod względem wizualnym – ładny, elegancki i dopracowany pod względem flakon to warunek konieczny do zakupu.

Ostatnio coraz głośniej robi się o perfumach z feromonami, które mają wpływać pozytywnie na nasze relacje z innym i skupiać ich uwagę na naszej osobie. Czy rzeczywiście perfumy z feromonami spełniają swoje zadanie?

Czy zapewnienia producentów co do feromonów są prawdziwe?

Feromony to wonne wydzieliny gruczołów niektórych ssaków. Dzięki zawarciu ich w niektórych zapach, człowiek ma przyciągać do siebie płeć przeciwną i łatwiej ją zdobywać. Jak dotąd bowiem, nie udowodniono w jaki sposób feromony odbierane są przez otoczenie.

By faktycznie być atrakcyjnym dla płci przeciwnej musimy tak też się czuć. Jeśli zapomnimy o swoich kompleksach i chętnie będziemy się uśmiechać, zyskamy w oczach innych. Owszem, perfumy mogą dodatkowo działać na zmysły ale najważniejsza jest nasza psychika i to jak czujemy się we własnej skórze.

Perfumy z feromonami dostępne są zarówno w sieci jak i w perfumeriach stacjonarnych. Wiele osób jednak coraz chętniej wybiera perfumerie internetowe do zakupu swoich ulubionych zapachów. Klientów przekonują przede wszystkim niższe ceny niż ma to miejsce w drogeriach stacjonarnych. Decydując się na zakupy w sieci warto jednak uważać na to, by nie paść ofiarą nieuczciwego sprzedawcy.