Co trzeba wiedzieć o zielonych nutach zapachowych w perfumach?

Dobre perfumy powinny oddawać nasze cechy charakteru jak również styl bycia. Muszą idealnie współgrać z naszą osobowością i tworzyć z nią harmonijną całość. Oprócz tego zapach pachnidła musi urzec nasz zmysł powonienia i skraść nasze serce. Na półkach w drogeriach czy w ofercie perfumerii internetowej możemy znaleźć pachnidła z różnych grup zapachowych. Jedni uwielbiają perfumy o akordach kwiatowych, owocowych bądź wodnych, inni wybierają raczej zapachy orientalne czy korzenne.

Każdy aromat ma w sobie coś niepowtarzalnego co z pewnością sprawia, że sięgamy właśnie po niego. Dzisiaj pod lupę bierzemy perfumy o zielonych nutach zapachowych. Wyjaśniamy co to właściwie oznacza i kto powinien w szczególności rozważyć ich kupno.

Zielone nuty zapachowe – co wchodzi w ich skład?

Perfumy zielone to nic innego jak mieszanka olejków eterycznych z traw, liści czy innych zielonych części roślin. Po spryskaniu się takim pachnidłem poczujemy zapach świeżo skoszonej trawy. Kojarzą się również z wolnością i naturą. Zestawione z akordami korzennymi czy orientalnymi doskonale je odświeżają, dodają im lekkości i sprawiają, że aromat staje się otulający,ciepły ale nie przytłaczający czy ciężki. Perfumy o zielonych nutach zapachowych to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w nienachalny sposób eksponować świeży i rześki aromat.

Perfumy zielone mogą również zawierać w swoim składzie wyciągi z ziół. Najczęściej jest to rozmaryn, koperek czy mięta. Pachnidła o zielonych nutach zapachowych tworzą też część perfum z kategorii paprociowych. Do ich produkcji wykorzystywane są bowiem aromaty mchu dębowego czy paczuli.

Zielone nuty zapachowe jak już wcześniej zostało wspomniane potrafią całkiem zmienić oblicze kompozycji. Nawet jeśli zestawione są z ciężkimi aromatami korzennymi bądź drzewnymi dodają jej świeżości i nieco je równoważą. Z pewnością takie perfumy przypadną do gustu osobom, które lubią nowoczesne zapachy. Szeroki wachlarz asortymentu w perfumeriach na pewno pozwoli wybrać nam coś, co idealnie wpasuje się w nasz gust.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/