Aromaterapia – zbawienna moc zapachów

Uwielbiamy otaczać się zapachami. Wybierając się do drogerii bądź perfumerii internetowej np. https://esentire.pl naszym oczom ukazuje się mnóstwo eleganckich, oryginalnie zdobionych flakonów, które skrywają w sobie piękne, urzekające aromaty. Z pewnością każdy z nas ma swoje ulubione perfumy,z którymi najchętniej nigdy by się nie rozstawał.

Otuleni mgiełką zapachu czujemy się atrakcyjni i pewni siebie. Na naszej twarzy pojawia się uśmiech i poprawia się nasz nastrój. To jednak nie koniec korzyści, które mogą dostarczyć nam zapachy. Rośliny, z których pozyskuje się olejki, potrafią zdziałać cuda. W dzisiejszym artykule pod lupę bierzemy aromaterapię – przedstawiamy rośliny, które mają dobroczynny wpływ na nasze ciało, zdrowie i umysł.

Olejki zapachowe i ich działanie

Na samym wstępie warto wspomnieć o olejku bergamotowym. Bergamotka to owoc cytrusowy wywodzący się najprawdopodobniej z Indii. Wyciąg z tej rośliny znajduje swoje zastosowanie w leczeniu schorzeń układu moczowo-płciowego. Doskonale nadaje się jako dodatek do kąpieli podczas której wykazuje swoje dobroczynne działanie. Olejek bergamotowy pomaga rozładować stres oraz łagodzi stany depresyjne.

Z kolei olejek cytrynowy wykazuje silne działanie bakteriobójcze. Doskonale więc sprawdzi się w przypadku leczenia ran. Olejek cytrynowy często wykorzystywany jest także w leczeniu brodawek.

Bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm bez wątpienia posiada olejek lawendowy. Ma właściwości oczyszczające i bakteriobójcze. Oprócz tego powinny stosować go osoby cierpiące na depresję. Olejek lawendowy łagodzi również uciążliwe bóle głowy. Doskonale nadaje się podczas leczenia przeziębienia. Inhalacje z jego dodatkiem potrafią zdziałać cuda. Idealnie radzi sobie z trądzikiem.

Nie należy również zapominać o olejku kardamonowym. Poleca się jego stosowanie wszystkim osobom mającym problemy z układem trawiennym. Z pewnością pomoże w przypadku zgagi czy biegunek. Nie można jednak zapominać o tym, by przy każdym stosowaniu rozcieńczać olejek.