Co zrobić, by pozbyć się brzydkiego zapachu perfum?

Nie ma chyba osoby, która nie miałaby swojego ulubionego flakonu perfum, z którym najchętniej nigdy by się nie rozstawała. Piękny zapach świetnie wpływa na nasz nastrój jak również na poczucie własnej wartości – otuleni ślicznym zapachem czujemy się pewni siebie i atrakcyjni.

W perfumerii internetowej czy stacjonarnej zapachów jest tak wiele, że możemy testować je godzinami. Szukając swojego wymarzonego aromatu często pierwsze wizyty w perfumerii okazują się bezowocne – zbyt szeroki wachlarz produktów nie ułatwia nam podjęcia decyzji co do trafnego wyboru perfum. Zanim znajdziemy zapach, który skradnie nasz serce z pewnością nie raz na naszym ciele zagości aromat, który wzbudzi w nas niechęć i odrazę. Co zrobić z niechcianym zapachem i jak się go pozbyć w łatwy sposób? Kilka cennych rad na pewno się przyda.

Co zrobić by pozbyć się nieprzyjemnej woni z naszej skóry?

Jeśli testując przypadkowe perfumy, na naszym ciele pojawił się nieprzyjemny zapach warto sięgnąć po spirytus salicylowy ale tylko w wypadku gdy nie towarzyszy nam problem suchej bądź wrażliwej skóry. Preparaty na bazie alkoholu dodatkowo ją przesuszają jak również mogą powodować różnego rodzaju wysypki czy podrażnienia. Wystarczy wetrzeć odrobinę płynu w miejsce, w którym zaaplikowaliśmy zapach i raz na dobre żegnamy się z drażniącym nas aromatem.

Z neutralizowaniem brzydkiego zapachu świetnie radzi sobie też soda oczyszczona. Należy dodać do niej wody i nałożyć płyn w miejscu, w którym zostały zaaplikowane perfumy.

Jeśli chcemy pozbyć się brzydkiego zapachu z powierzchni naszego ciała warto użyć w tym celu płynu do demakijażu. Nasączonym nim wacikiem wystarczy przejechać po skórze by przykra woń skutecznie się ulotniła.

Zarówno do usuwania nieprzyjemnego zapachu ze skóry jak i z włosów stosuje się także ocet winny. Co prawda ma specyficzną woń ale zazwyczaj wyczuwalna jest ona tylko przez krótki czas, przy czym dobre perfumy, które drażnią nasz nos, możemy czuć na naszym ciele naprawdę długo.