Perfumy unisex – co trzeba o nich wiedzieć?

Z pewnością każdy z nas posiada w domu swój ulubiony flakon perfum, z którym się nie rozstaje. Perfumy towarzyszą nam każdego dnia: przy wyjściu do pracy, na spacer czy na spotkanie z przyjaciółmi. Używamy swoich ulubionych zapachów po to, by czuć się atrakcyjniej i nabrać pewności siebie.

Czym są perfumy unisex?

Perfumy unisex nie są jeszcze tak bardzo popularne jak zapachy przeznaczone typowo dla mężczyzn czy dla kobiet ale z biegiem czasu ich obecność na rynku coraz wyraźniej się zaznacza. W czasach starożytnych ludzie wykorzystywali olejki zapachowe chociażby podczas ceremonii religijnych czy odprawiania rytuałów. Rośliny takie jak róża czy mięta znajdowały swoje zastosowanie w produkcji środków leczniczych czy ocucających. Przed laty chętnie tworzono własne eliksiry zapachowe. Wykorzystywano do tego domowe kwiaty oraz zioła. W tamtych czasach jednak dla nikogo nie miało znaczenia to, czy perfumy bardziej pasować będą do kobiety czy do mężczyzny.

Perfumy unisex przez długi czas nie cieszyły się popularnością. Obecnie jednak, sytuacja wygląda nieco inaczej i ludzie coraz chętniej po nie sięgają. Bez wątpienia stają się bardziej otwarci w kwestiach tożsamości płciowej. Zmienia się także ich pogląd na stereotypowe postrzeganie męskich jak również damskich atrybutów. W perfumeriach internetowych czy stacjonarnych można spotkać coraz więcej zapachów unisex. Zarówno kobiety jak i mężczyźni kierują się własnymi upodobaniami a nie utartym schematem i podziałem, którzy wprowadzają producenci zapachów. Uważa się, że perfumy przeznaczone dla mężczyzn powinny być bardziej wyraziste i pozbawione nut kwiatowych. Zapachy dla Pań charakteryzują się delikatnością i zdecydowanie dominują w nich słodsze nuty. Producenci, starający się wypośrodkować te sztywne schematy, często zostają docenieni przez klientów, którzy szukają oryginalnych i mniej oczywistych zapachów.

Perfumy unisex najlepiej kupować w perfumeriach internetowych – wybór jest tak samo duży a często można zaoszczędzić trochę pieniędzy. Przed każdym zakupem warto prześledzić opinie o danym sklepie i zorientować się czy warto zaufać sprzedawcy.